Skip directly to content

НАША ІСТОРІЯ

Історія компанії Pfizer вже налічує понад 160 років, і з самого початку своєї діяльності у 1849 році наша фармацевтична компанія присвятила себе відкриттю та розробці нових і кращих шляхів профілактики та лікування захворювань і поліпшенню здоров'я і благополуччя людей у всьому світі. Ми запрошуємо Вас вивчити нашу багаторічну  історію і побачити на власні очі, як ми постійно розвивалися нашу компанію, щоб йти в ногу з потребами й очікуваннями зацікавлених сторін і суспільства в цілому.

1849

Молоді підприємці з Німеччини, двоюрідні брати Чарльз Пфайзер і Чарльз Ерхарт, на позичені у батька Чарльза Пфайзера 2500 доларів відкрили компанію з виробництва хімічної продукції високого ступеню очистки – Charles Pfizer & Company. Скромна будівля з червоної цегли в Брукліні (нині район Нью-Йорку) була одночасно офісом, лабораторією, виробничим приміщенням і складом.

Першим продуктом став приємний на смак сантонін – протигельмінтний препарат для боротьби з кишковими паразитами, що були розповсюджені в Америці в середині XIX сторіччя. Об‘єднавши свої знання, хімік Пфайзер і кондитер Ерхарт змішали сантонін з мигдальним ірисом та надали йому форму цукерки. Новий сантонін миттєво набув популярності.

1939 – 1950

Компанія Pfizer відгукнулась на заклик уряду США прискорити виробництво пеніциліну для лікування солдат союзних військ, що воювали на фронтах Другої світової війни. Серед компаній, що намагалися налагодити масове виробництво пеніциліну, лише компанія Pfizer використала технологію ферментації.

Ризикуючи, керівництво Pfizer інвестувало мільйони доларів, вкладаючи свої власні активи, як акціонерів компанії, в придбання обладнання і приміщень, що були потрібні для інноваційного процесу глибокої ферментації. Компанія Pfizer придбала розташований по сусідству холодокомбінат, що простоював, і співробітники компанії, працюючи цілодобово, переобладнали його, постійно вдосконалюючи складний процес виробництва. І вже через чотири місяці компанія Pfizer виробляє пеніциліну в п‘ять разів більше, ніж очікувалось. Пеніцилін став поворотною віхою в історії людства, першим реальним захистом проти бактеріальної інфекції.

1950 року окситетрациклін, антибіотик широкого спектру дії, що був розроблений компанією Pfizer під час першої дослідницької програми, став першим лікарським засобом, який надійшов у продаж під брендом Pfizer на території США. Бізнес компанії розширюється і на міжнародні ринки, і в компанії створюється міжнародний підрозділ.

1951-1999

В рамках великої міжнародної експансії компанія Pfizer починає працювати в Бельгії, Бразилії, Канаді, Великобританії, Мексиці, Панамі та на Кубі та Пуерто-Ріко. В 1958 нові виробничі потужності відкриваються у Мексиці, Італії та Туреччині, а міжнародний штат перевищує 7,000 осіб.

Компанія Pfizer починає нове десятиріччя (1960–ті) суттєвим зростанням і відкриває нову штаб-квартиру в центрі району Манхеттен у Нью-Йорку.

1971 року компанія Pfizer створює Центральній науково-дослідницький підрозділ, що об‘єднує дослідження в галузі фармацевтики, сільського господарства та хімії у всьому світі. Він поступово зростає і об‘єднує науково-дослідницькі центри на трьох континентах. В еру безпрецедентних досягнень у сфері медичних відкриттів, компанія Pfizer робить довгострокові інвестиції в медичні дослідження, які повертаються згодом.

У 1990 році потужний протигрибковий препарат – флуконазол, з‘являється в США і ще в 15 країнах. Затверджений спочатку для лікування системних грибкових інфекцій, в 1994 році він отримує в США нове показання -  лікування вагінального кандидозу. Лікування єдиною дозою флуконазолу стає довгоочікуваною альтернативою терапії, яка раніше потребувала місцевого застосування крему протягом тижня, а то й більше.

2000 – сьогодення

Компанії Pfizer і Warner-Lambert об‘єднаються і створюють найшвидше зростаючу велику фармацевтичну компанію в світі. А у 2003 році відбувається об‘єднання двох найбільш інноваційних компаній, що динамічно розвиваються:  компанії Pfizer і корпорації Pharmacia.

У 2009 році компанія Pfizer придбала компанію Wyeth, в наслідок чого сформувала великий портфель лікарських засобів для лікування багатьох хвороб і підтримки здоров‘я на кожен день у будь-який період життя.

Для прискорення винайдення нових ліків компанія Pfizer створює дві незалежні дослідницькі організації: Фармакотерапевтичну науково-дослідницьку групу, що має на меті розробку малих молекул та відповідних методів, і Біотерапевтичну науково-дослідницьку групу, що спрямована на дослідження великих молекул, включаючи вакцини.

2013 року компанія Pfizer оголошує про відділення підрозділу здоров’я тварин в окрему компанію Zoetis Inc., що дозволяє компанії Pfizer сфокусуватися на ключовій сфері діяльності – біофармацевтичних інноваціях.