Контакти
Наша історіяHomeПро насНаша історія

«Ми знатимемо, що добре робимо свою справу і виправдовуємо очікування тоді, коли люди різних поколінь в усьому світі казатимуть: «Я розумію, що [компанія] “Пфайзер” (Pfizer) і подібні до неї компанії захищають наші інтереси, і вони є нашою найкращою, а можливо, і єдиною надією на одужання», ―

Іан Рід, Виконавчий Директор та Голова Правління корпорації «Пфайзер» (Pfizer) 2010-2018.

Здоров’я наших пацієнтів ― наше натхнення. Із самого початку своєї діяльності, понад 165 років тому, компанія «Пфайзер» (Pfizer) поставила за мету втілення інноваційних підходів до лікування  людей, поліпшуючи їхнє здоров’я у всьому світі. Запрошуємо ознайомитись з нашою історією, як ми постійно вдосконалювались, щоб йти в ногу з потребами суспільства.

1849

Молоді підприємці з Німеччини, двоюрідні брати Чарльз Пфайзер і Чарльз Ерхарт, відкрили на позичені у батька Чарльза Пфайзера 2 500 доларів США компанію з виробництва хімічної продукції високого ступеня очистки ― «Чарльз Пфайзер і Компанія» (Charles Pfizer & Company). Скромна будівля з червоної цегли в Брукліні була одночасно офісом, лабораторією, виробничим приміщенням і складом.

Першим продуктом став приємний на смак сантонін ― протигельмінтний препарат для боротьби з кишковими паразитами, що були розповсюджені в Америці в середині XIX сторіччя. Об’єднавши свої знання, хімік Пфайзер і кондитер Ерхарт змішали сантонін з мигдальним ірисом та надали йому форму цукерки. Новий препарат миттєво набув популярності.

1939-1950

Компанія «Пфайзер» (Pfizer) відгукнулась на заклик уряду США прискорити виробництво пеніциліну для лікування солдат союзних військ, що воювали на фронтах Другої світової війни. Серед компаній, що намагалися налагодити масове виробництво пеніциліну, лише компанія «Пфайзер» (Pfizer) використала технологію ферментації.

Ризикуючи, керівництво компанії «Пфайзер» (Pfizer) інвестувало мільйони доларів власних активів у придбання обладнання та приміщень, що були потрібні для інноваційного процесу глибокої ферментації. Компанія придбала розташований по сусідству холодокомбінат, що  не працював. Співробітники компанії, працюючи цілодобово, переобладнали приміщення, постійно вдосконалюючи складний процес виробництва. Вже за чотири місяці компанія «Пфайзер» (Pfizer) починає виробляти в п’ять разів більше пеніциліну, ніж очікувалось. Пеніцилін став поворотною віхою в історії людства, першим реальним захистом проти бактеріальної інфекції.

У 1950 році окситетрациклін, антибіотик широкого спектру дії, що був розроблений компанією «Пфайзер» (Pfizer) у межах власних досліджень, став першим лікарським засобом, який надійшов у продаж під брендом «Пфайзер» (Pfizer) на території США. Згодом бізнес розширюється й на світовий ринок, і в компанії створюється міжнародний підрозділ.

1951-1999

У межах великої міжнародної експансії компанія «Пфайзер» (Pfizer) починає працювати у європейських країнах (Бельгія, Велика Британія), Північній та Південній Америці (Канада, Пуерто-Ріко, Панама, Бразилія, Мексика, Куба). У 1958 році нові виробничі потужності відкриваються у Мексиці, Італії та Туреччині, а міжнародний штат становить понад 7 000 осіб.

Компанія «Пфайзер» (Pfizer) починає нове десятиліття (1960-ті) суттєвим збільшенням і відкриває нову штаб-квартиру в центрі округу Мангеттен у Нью-Йорку.

У 1971 році компанія «Пфайзер» (Pfizer) створює центральний науково-дослідницький підрозділ, що об’єднує дослідження в галузі фармацевтики, сільського господарства та хімії в усьому світі. Він поступово зростає і об’єднує науково-дослідницькі центри на трьох континентах ― Європі, Північній та Південній Америці. В еру безпрецедентних досягнень у сфері медичних відкриттів компанія «Пфайзер» (Pfizer) робить довгострокові інвестиції в медичні дослідження.

У 1990 році потужний протигрибковий препарат «Флуконазол» з’являється в США і ще в 15 країнах. Затверджений спочатку для лікування системних грибкових інфекцій, у 1994 році він отримує в США нове показання ― лікування вагінального кандидозу. Лікування однією дозою «Флуконазолу» стає довгоочікуваною альтернативою терапії, яка раніше потребувала місцевого застосування крему протягом тижня, а то й більше.

2000 ― СЬОГОДЕННЯ

Компанії «Пфайзер» (Pfizer) і «Уорнер-Ламберт» (Warner-Lambert) об’єднуються та створюють фармацевтичну компанію, яка швидко розвивається.

У 2003 році відбувається об’єднання двох великих інноваційних підприємств: компанії «Пфайзер» (Pfizer) і корпорації «Фармація» (Pharmacia).

У 2009 році компанія «Пфайзер» (Pfizer) придбала компанію «Ваєт» (Wyeth), у наслідок чого сформувала великий портфель лікарських засобів для лікування широкого спектру хвороб і підтримки здоров’я на кожен день у будь-який період життя.

Для прискорення розробки нових лікарських засобів компанія «Пфайзер» (Pfizer) створює дві незалежні дослідницькі організації: фармакотерапевтичну науково-дослідницьку групу, що має на меті розробку малих молекул, і біотерапевтичну науково-дослідницьку групу, що спрямована на дослідження великих молекул, включаючи вакцини.

2013 року компанія «Пфайзер» (Pfizer) оголошує про від’єднання підрозділу здоров’я тварин в окрему компанію ―  «Зоетіс» (Zoetis Inc.). Це дало змогу компанії «Пфайзер» (Pfizer) сфокусуватися на ключовій сфері діяльності ― біофармацевтичних інноваціях.​​​​​​​

Про нас Hаші новини Відповідальність Наукова діяльністьПолітика конфіденційності та cookiesУмови користування сайтомКонтакти Pfizer.comHealthcare ProfessionalsBusiness to businessNews and mediaInvestorsSitemap © Представництво "Пфайзер Експорт Бі.Ві" в Україні (2022). PP-UNP-UKR-0013